دانلود آهنگ محلی جدید، موسیقی نواحی، فولکلور و اقوام ایران

ورود عضویت

درباره ما

۲ مهر ۱۳۹۷

درباره ما

بونگ تونز

رسانه موسیقی اقوام

موسیقی نبض طبیعت است که در جهان صنعتی طنین خود را پیدا کرده. ما عاشق نت‌ها و نواهایی بودیم که از دل سازهای چوبی، کوبه‌ای و انواع اقسام ادوات موسیقی خارج می‌شد. کشور عزیز ما گنجینه‌ای سرشار از این هنر غنی است. به هرجای ایران که بروید طنین‌های ترکمنی، خراسانی، مازندرانی، بلوچی و انواع اقسام دیگر موسیقی‌های محلی مست و مدهوشتان می‌کنند. اما این موسیقی‌های غنی و فوق‌العاده ایرانی و محلی ما کجای این جهان دیجیتالی و مجازی وجود دارند؟ ما عاشق موسیقی بودیم و باید دست به‌کار می‌شدیم. باید دست به‌کار می‌شدیم و صدای دلنشین اقوام مختلفمان را به گوش تمام جهانیان می‌رساندیم، وبسایت بونگ تونز را راه‌اندازی کردیم.

رسالت ما چیست؟

مهم‌ترین رسالت ما حفظ موسیقی اصیل اقوام و پاسداشت فرهنگ غنی آنهاست. ما می‌خواهیم از خون تپنده و قابلیت فوق‌العادۀ موسیقی محلی‌مان حفاظت کنیم. از طرف دیگر به دنبال ایجاد منبع درآمدی پایدار برای هنرمندان موسیقی محلی هستیم، چراکه اگر نان نباشد، هنر و هنرمند بی‌معناست. ما به دنبال راهی هستیم که هنرمندان عزیز موسیقی محلی ما موسیقی را به عنوان شغل اصلی خود انتخاب کنند، دغدغۀ معیشت نداشته باشند و همانند سایر مشاغل کشور از طریق موسیقی که حرفه و هنرشان است زندگی خود را بگردانند.

بونگ تونز از چه زمان فعالیت خود را آغاز کرد؟

سال ۱۳۸۹ بود و ما دیوانۀ آهنگ‌های بختیاری. آن زمان هرچقدر اینترنت را زیر و رو کردیم، سایتی مناسب برای دانلود آهنگ‌های بختیاری نیافتیم. این شد که آستین‌ها را بالا زدیم و با هیجانی که در رگ‌هایمان جریان داشت بونگ موزیک را راه اندازی کردیم. بونگ موزیک در ابتدا یک وبلاگ ساده بود. یک وبلاگ ساده که در مورد موسیقی بختیاری در مورد آن می‌نوشتیم، انواع اقسام موسیقی‌های بختیاری را برای دانلود می‌گذاشتیم و به لطف همین با تعداد زیادی از هنرمندان بختیاری آشنا شدیم

روز به روز آن را آپدیت می‌کردیم و هرآنچه در مورد موسیقی بختیاری می‌یافتیم به آن اضافه می‌کردیم. کم کم تیم کوچک ما بزرگ‌تر شد. وبلاگ ما حرفه‌ای‌تر شد و در مدت کوتاهی به یکی از مهم‌ترین مراجع موسیقی بختیاری تبدیل شدیم.

در ادامه چه فعالیت‌هایی به کارمان اضافه شد؟

این شروعی تازه برای ما بود. از سال ۱۳۹۲ فعالیت ما خیلی خیلی حرفه‌ای‌تر شد. کم کم در کنار این فعالیت، یک نشریه اینترنتی به راه انداختیم؛ نشریه اینترنتی بونگ که اولین نشریه برخط بختیاری بود. ما در این نشریه اخبار فرهنگی هنرمندان بختیاری را منتشر می‌کردیم، با هنرمندان بختیاری مصاحبه می‌کردیم، به آثار شاعران جوان می‌پرداختیم و آثار موسیقی را نقد و بررسی می‌کردیم.

همکاری ما با شرکت ایکا از چه زمان شروع شد؟

از سال ۱۳۹۶ با تغییر در رویکردمان فعالیت جدیدی را شروع کردیم. البته فعالیت ما در راستای همان فعالیت قبلی بود؛ اما این بار بسیار بسیار وسیع‌تر و گسترده‌تر. ما یک گام بسیار بزرگ برداشتیم، یک ری-برندینگ اساسی انجام دادیم و سایت خود را تبدیل به رسانه و مرجعی برای موسیقی محلی تمام اقوام کردیم. حالا شما در سایت ما می‌توانید موسیقی محلی تمام اقوام را بشنوید، به سراسر ایران سفر کنید و صدای دلنشین سازهایشان را بشنوید.

ما دقیقا چه خدماتی به شما ارائه می‌کنیم؟

ما به مرور خدماتمان را بیشتر کردیم. حالا خدماتی که ما به شما ارائه می‌دهیم به شرح زیر است:

  • ارائه قانونی موسیقی محلی تمام اقوام
  • ارائه مجوز برای انواع آلبوم‌های موسیقی و تک آهنگ
  • برگزاری انواع همایش و کنسرت موسیقی نواحی
  • پوشش خبری کامل موسیقی محلی
  • مجله خبری که شامل بیوگرافی هنرمندان، مستندهایی از زندگی هنرمندان محلی، اطلاعات کنسرت‌های درحال برگزاری، آلبوم‌های موسیقی و موارد بسیار زیاد دیگری است.

در پایان

ما مسیر سخت و در عین حال بسیار جذابی را انتخاب کرده‌ایم، قطعا کارمان بدون ایراد نیست. ما به شدت از راهنمایی‌ها و پیشنهادات ارزنده شما استقبال می‌کنیم. هنرمندان محلی که می‌شناسید را به ما معرفی کنید، آهنگ‌های محلی محبوبتان را با ما اشتراک بگذارید و در این مسیر ما را یاری کنید.

 

 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

00:00
00:00